Newsy:

W jakich miastach pobiegną Tropem Wilczym? 

Trwa przyjmowanie zgłoszeń od lokalnych instytucji zainteresowanych organizacją V edycji Biegu Tropem Wilczym – największego biegu pamięci w Polsce. Dotychczas chęć zorganizowania biegu 26 lutego 2017 roku wyraziło 180 miejscowości. Chętni nadal mogą rejestrować się poprzez stronę www.tropemwilczym.pl. Na stronie znajduje się też specjalny poradnik dla osób zainteresowanych organizacją biegu.

Osoby fizyczne, które myślą o zorganizowaniu biegu, muszą nawiązać współpracę z kimkolwiek, kto posiada osobowość prawną. Z dotychczasowych doświadczeń inicjatora projektu Fundacji Wolność i Demokracja wynika, że najczęściej lokalnymi organizatorami biegów są stowarzyszenia lub fundacje, kluby sportowe, urzędy miast, parafie, muzea, jednostki wojskowe, szkoły i związki harcerskie. To wśród nich najlepiej szukać partnerów.

Celem Biegu Tropem Wilczym jest popularyzowanie biegania i oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy po II wojnie światowej walczyli z sowietyzacją Polski. W ramach wydarzenia organizowany jest bieg honorowy na dystansie 1963 metrów, aby upamiętnić rok zabicia przez UB ostatniego Żołnierza Wyklętego. Inne dystanse zależą od poszczególnych organizatorów. W IV edycji Tropem Wilczym pobiegło 40 tys. osób.