TRACKER MÓJ DS WYNIKI ZAPISY OFERTA POMOC KONTAKT
Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętym
Info z dnia: 2016-10-20
Data zawodów: 2017-02-26

W jakich miastach pobiegną Tropem Wilczym? 

Trwa przyjmowanie zgłoszeń od lokalnych instytucji zainteresowanych organizacją V edycji Biegu Tropem Wilczym – największego biegu pamięci w Polsce. Dotychczas chęć zorganizowania biegu 26 lutego 2017 roku wyraziło 180 miejscowości. Chętni nadal mogą rejestrować się poprzez stronę www.tropemwilczym.pl. Na stronie znajduje się też specjalny poradnik dla osób zainteresowanych organizacją biegu.

Osoby fizyczne, które myślą o zorganizowaniu biegu, muszą nawiązać współpracę z kimkolwiek, kto posiada osobowość prawną. Z dotychczasowych doświadczeń inicjatora projektu Fundacji Wolność i Demokracja wynika, że najczęściej lokalnymi organizatorami biegów są stowarzyszenia lub fundacje, kluby sportowe, urzędy miast, parafie, muzea, jednostki wojskowe, szkoły i związki harcerskie. To wśród nich najlepiej szukać partnerów.

Celem Biegu Tropem Wilczym jest popularyzowanie biegania i oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy po II wojnie światowej walczyli z sowietyzacją Polski. W ramach wydarzenia organizowany jest bieg honorowy na dystansie 1963 metrów, aby upamiętnić rok zabicia przez UB ostatniego Żołnierza Wyklętego. Inne dystanse zależą od poszczególnych organizatorów. W IV edycji Tropem Wilczym pobiegło 40 tys. osób.

 
III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
Info z dnia: 2016-10-18
Data zawodów: 2016-11-11

Jelenia Góra kolejny raz zaprasza biegaczy do sportowego świętowania Dnia Niepodległości. Biegamy w Jeleniej Górze podczas święta 3 maja, biegamy również 11 Listopada.

W tym roku jeleniogórski Bieg Niepodległości odbędzie się już po raz trzeci.

Warto sobie więc wydłużyć sezon, przygotować się do prestiżowego startu w ważny dla Polaków dzień. Pokazać innym, że tu też biegamy, też jesteśmy aktywni i też świętujemy. I że w taki właśnie sposób czcimy ważny dla Polski i Polaków dzień. U nas też będzie patriotycznie, podniośle i biało – czerwono.

Ważne dla nas – Polaków – święto chcemy uczcić na ulicach Jeleniej Góry na sportowo.

Kogoś zachęci do startu właśnie ta specjalna okazja, kogoś krótki dystans, z którym warto się zmierzyć po odpowiednich przygotowaniach. Kogoś te 10 km skusi i obudzi chęć pobicia kolejnej życiówki na koniec sezonu. Ktoś inny będzie chciał po prostu pobiec ulicami swojego miasta żeby poczuć podniosłą atmosferę narodowego święta.

W Jeleniej Górze 11 listopada świętujemy patriotycznie i na sportowo.

II RST Półmaraton Świdnicki
Info z dnia: 2016-10-18
Data zawodów: 2016-11-05

2 RST Półmaraton Świdnicki  czyli biegiem przez Świdnicę

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 START!!! 

Taki okrzyk towarzyszyć będzie 2 RST Półmaratonowi Świdnickiemu, który wystartuje już5 LISTOPADA, o godzinie 11.00 ze świdnickiego  rynku. Ubiegłoroczna inauguracyjna edycja imprezy cieszyła się dużym zainteresowaniem, a wymagająca ale jednocześnie malownicza trasa zachęciła do powrotu na swoje ścieżki niejednego biegacza. 

Świdnicki Półmaraton jest idealną imprezą na zakończenie biegowego sezonu.  Obecnie na liście startowej widnieje już ponad 1000 osób! A że biegamy bo lubimy, zaproszenie do udziału w biegu wysłał do nas sam Paweł Januszewski – lekkoatleta, Mistrz Europy w biegu na 400 metrów przez płotki, prowadzący znaną nam wszystkim audycję oraz akcję pod nazwą  „Biegam bo lubię” ! 

https://youtu.be/DGrhk0S1b9w

Rywalizacja na medal

Tegoroczna rywalizacja w ramach Półmaratonu Świdnickiego rozpoczęła się od ogłoszonego przez organizatorów w sierpniu konkursu „Zaprojektuj medal”.  Zwycięzcą  został  Marcin Bernatek. A medal …. Wystarczy przebiec, żeby był nasz!

 


28. Bieg Niepodległości
Info z dnia: 2016-10-15
Data zawodów: 2016-11-11

Będziesz tam biegł? Zaledwie kilka godzin i tysiące uczestników już na listach no i łatwo przegapić..11.listopada centrum Warszawy, centrum Polski, centrum niepodległości. Bieg Niepodległości 2016 - zapisy tutaj:https://www.aktywnawarszawa.waw.pl/konto/index.php…

Bieg Niepodległości z wąsem
Info z dnia: 2016-10-11
Data zawodów: 2016-11-11

medal

Bieg niepodległości to nie tylko wysiłek na dystansie 10 km. To również pakiet startowy, a w nim kilka pamiątkowych rzeczy:

  • nr startowy
  • wąs
  • woda
  • posiłek regeneracyjny
  • medal na mecie
  • gadżet biegu (chusta typu buff)

Zapraszamy do zapisów na www.biegniepodleglosci.pro-run.pl

buff

Stadium Gym Race
Info z dnia: 2016-10-11
Data zawodów: 2016-11-20

Dołącz do wyścigu na największej siłowni na Świecie. Stadium Gym Race to wyścig w którym do pokonania masz 1200 schodów pod górę i drugie tyle w dół, a wszystko przeplatane minimum dwunastoma stacjami ćwiczeń. Stań na starcie i pokaż efekty swojej pracy na treningach. Czego możesz się spodziewać?

Wyścig nie będzie klasyczną imprezą gdzie staruje jedna masa uczestników. Zawodnicy będą wypuszczani na trasę kaskadowo co piętnaście sekund w co godzinnych seriach liczących sobie 180 osób. Każdy do pokonania będzie miał wspominane schody (góra/dół) oraz stacje ćwiczeń siłowych i sprawnościowych. Znajdą się tu między innymi: „spacer farmera”, przerzucanie opony, wyciąganie ciężaru na bloczku czy ostry podbieg po schodach z workiem piasku na plecach. Zadania będą dostosowane osobno dla Panów i Pań, a każda stacja będzie posiadać dwa do trzech stanowisk.

koszulka-SGR-projekt

Cały dystans będzie liczył ok. 2 km ale nie daj się zwieść, jakość i intensywność wykonywanych zadań z pewnością doprowadzi Cię do „słodkiego bólu” na który czekasz. W pakiecie startowym poza numerem otrzymasz pamiątkową koszulkę. Natomiast na mecie będzie czekał wyjątkowy medal oraz solidny posiłek regeneracyjny.

Zawody startują od godziny 9:00 i poszczególne serie będą puszczane co godzinę aż do 14:00 (start ostatniej serii). Zbierz drużynę znajomych lub wystartuj indywidualnie aby pokazać co potrafisz. Trofea będzie można zdobyć w następujących kategoriach:

  • Najszybsze Kobiety i Mężczyźni, miejsca 1,2,3
  • Najszybsze drużyny (minimum 4 osoby), miejsca 1,2,3
  • Zwycięzca i zwyciężczyni każdej serii

Zapisy odbywają się na portalu Datasport

Zapraszamy na www.stadiumgym.pl

SGR-mapa

3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski
Info z dnia: 2016-10-10
Data zawodów: 2016-10-16

16 października 2016 roku odbędzie się 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, meta zlokalizowana będzie w TAURON Arenie Kraków! Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. W 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartować mogą również ci biegacze, którzy nie czują się jeszcze na siłach aby pokonać pełen dystans maratoński i dlatego nie zdecydowali się na wzięcie udziału w Cracovia Maraton. Impreza da im szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.
Partenerm wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta SA, zarządzającaTAURON Arena Kraków.

X Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Do Gorących Źródeł Sanus Per Aquam – Zdrowie przez wodę
Info z dnia: 2016-10-10
Data zawodów: 2016-10-16

16 października 2016 r. Uniejów po raz dziesiąty powita i ugości biegaczy startujących w X Ogólnopolskim Ekologicznym Biegu „Do Gorących Źródeł – Zdrowie przez wodę”, wchodzącym w cykl 9 biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia.

Tradycyjny wystrzał ze średniowiecznej armaty o godz. 13:30 rozpocznie rywalizację na przygotowanej, określanej przez biegaczy jako szybka, atestowanej trasie, wiodącej od Rynku w Uniejowie poprzez most na Warcie, następnie przez turystyczną część miasta (Zagroda Młynarska, Lawendowe Termy, „Termy Uniejów”, Zamek) i uwielbianą przez biegaczy kładkę, obok Kolegiaty, następnie przez mieszkalną część miasta aż do nawrotu i powrotu na metę w Rynku.