DATASPORT
IV Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom
Info z dnia: 2015-08-26
Data zawodów: 2015-09-12

Każdy Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom jest naprawdę wyjątkowy – zaangażuje się w niego wiele osób, firm, wspólnie pomagamy dzieciom z Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu. Wiedzieliśmy, że tegoroczne wydarzenie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak bardzo… W kwietniowe popołudnie udaliśmy się do Szpitala i razem z małymi pacjentami stworzyliśmy projekt koszulki, którą otrzyma każdy biegacz biorący udział w IV Biegu Charytatywnym.

Dzieci przebywające na co dzień pod opieką lekarzy miały możliwość, choć na chwilę, oderwania się od szpitalnej rzeczywistości i stworzenia niezwykłego obrazu, który zostanie później naniesiony na koszulki IV Biegu Charytatywnego. Mali pacjenci zostali ubrani w specjalne skafandry i wyposażeni w niezbędne materiały – ponad 17 litrów różnokolorowej farby, pędzle, balony i specjalne sikawki. Podczas świetnej zabawy dzieci przeniosły kolory na ogromny szablon koszulki.

Warsztaty dla dzieci ze Szpitala poprzedziły przygotowania do IV Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. W tym roku wsparcie, podobnie jak w roku poprzednim, trafi dla Szpitala w Prokocimiu. Dlatego cała historia również rozpoczyna się w miejscu, które w tej akcji jest najważniejsze. Dzieci swoim projektem rozpoczęły historię, która od samego początku niesie uśmiech i szczęście.

Kolorowy projekt koszulki stworzony przez najmłodszych pacjentów w Szpitalu to symbol Biegu. Każdy z uczestników mający na sobie tą niezwykłą koszulkę pozna jej historię. Najważniejsze jednak, że stanie się jej częścią. Podczas Biegu, wszyscy będziemy tworzyć dalej historię projektu zapoczątkowanego przez dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wyjątkowych warsztatów: https://www.facebook.com/TescoPolska/videos/o.848446531905966/830752436993737/?type=2&theater

Bieg Uniwersytetu Medycznego
Info z dnia: 2015-08-24
Data zawodów: 2015-10-03

Rywalizacja sportowa wpisana jest w obraz życia społeczności uniwersyteckich, zwłaszcza w krajach wywodzących się z kręgu kultury anglosaskiej. Drużyny sportowe studentów i nauczycieli akademickich wzmacniają relacje i budują charakter, ścigając się w rozmaitych dyscyplinach sportowych. Zapragnąłem, poprzez zorganizowanie Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ożywić tę ideę i zintegrować środowisko biegaczy związanych (w różny sposób) z naszą uczelnią. Chciałbym, by nasz bieg,  na atestowanym dystansie 10 km wpisał się w obraz tego typu imprez w naszym mieście i regionie Dolnego Śląska, będąc cykliczną imprezą skierowaną do wszystkich biegaczy w tym lekarzy, studentów i nauczycieli akademickich oraz środowisk medycznych. Mając na uwadze wysoki poziom sportowy i organizacyjny, podjąłem współpracę z doświadczonym partnerem – Fundacją WROACTIV Wysoki poziom imprezy gwarantuje Fundacja WROACTIV, organizator popularnego wiosennego biegu ulicznego w naszym mieście: Dziesiątki WROACTIV. 

W trakcie biegu rozegrane zostaną:

1. Mistrzostwa pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

2. Mistrzostwa pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

3. Mistrzostwa studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

4. Mistrzostwa lekarzy.

Równocześnie planujemy inne atrakcje oparte o rywalizację sportową w miasteczku biegowym. Zapewnimy atrakcyjny program Planujemy atrakcje dla dzieci, biegi na krótszych dystansach, akcje promujące zdrowie oraz akcje profilaktyczne. Zamierzamy zwrócić  uwagę  na rolę zdrowego trybu życia, wartość  regularności badań profilaktycznych oraz świadomości pozytywnego wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie i jakość naszego życia. 

Do udziału w biegu zgłosiły się środowiska pacjentów po przeszczepie narządów, dzieci i dorosłych, leczonych z powodu raka czy też kobiet po usunięciu piersi, którzy pomimo swoich dolegliwości i licznych przeszkód , aktywnie uprawiają sport. 

Honorowy patronat nad biegiem objął Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Ziętek. Deklarację startu złożyła Senator Prof. Alicja Chybicka, Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej naszego Uniwersytetu.

Dodatkową atrakcją jest możliwość nabycia pamiątkowej koszulki biegu (wyłączonej z pakietu startowego w celu utrzymania niskiej opłaty startowej) oraz stała, niewysoka opłata rejestracyjna dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

 

Zapraszamy do startu!

dr hab. n med. Tomasz Zatoński

Fundacja Biegaj dla Zdrowia

Informacje szczegółowe znajdują się na stronie biegu: www.bieg.umed.wroc.pl

i w mediach społecznościowych: www.facebook.com/events/847924461968306

Regulamin biegu znajduje się na stronie: www.bieg.umed.wroc.pl/regulamin 

Rejestracja na stronie: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1830