DATASPORT
Bieg Trzech Wzgórz
Info z dnia: 2015-10-07
Data zawodów: 2015-10-17

Bieg Trzech Wzgórz czyli górska przygoda w centrum miasta to nasza propozycja nieco innej imprezy biegowej. Inna przede wszystkim ze względu na trasę, która wbrew pozorom jest trochę wymagająca.

 

Tytułowe wzgórza to trzy wzniesienia znajdujące się w, oraz okolicy Parku Grabiszyńskiego. Górka Pafwagu, Skarbowców i Cmentarz Żołnierzy Polskich. Każda z nich stworzy naturalne urozmaicenie trasy. Tym samym skończy się bieganie jedynie po "płaskim".

 

Dla każdego przygotowany zostanie medal pamiątkowy medal. Start biegu planowany jest o zachodzie słońca o godzinie 17:00. Tym samym finisz blisko dziesięciokilometrowej trasy będzie odbywać się już po zmroku.

 

Prace do biegu trwają intensywnie. Poza wspominanymi medalami na pierwsze trójki kategorii open czekają puchary i nagrody, które będą publikowane na stronie biegu. Tam też możesz się już zapisać i zapoznać z regulaminem imprezy. Bardzo ciekawe nagrody czekaja też w losowaniu. Między innymi robot kuchenny czy suszarka do owoców i grzybów.

 

Oto jedna z nagród. Robot kuchenny Gratussino. Więcej na...

W tym roku poszerzamy również dekorację o kategorię wiekową. Pamiątkowe puchary otrzymają zwycięzcy poszczególnych grup od K i M 16 po K i M 60.

 

Jedynym niedogonieniem, które jednak chcemy wpisać w "górski charakter" biegu jest kładka dla pieszych nad ulicą Hallera. Trzeba będzie tam pokonać schody w górę i w dół. Mamy jednak nadzieję, że ten element jedynie urozmaici całość imprezy.

 

Start i meta są przy górce Pafwagu, biuro zawodów, szatnie i depozyt będą zorganizowane w budynku gdzie mieści się kriokomora Spartan, przy ul. Hallera 81. Zapraszamy do filmu prezentującego trasę biegu (zawodnicy biegną na koniec jeszcze raz górkę Pa Fa Wag, nie tak jak na filmie)

27 Bieg Niepodległości
Info z dnia: 2015-10-06
Data zawodów: 2015-11-11

Zapisy internetowe na 27 Bieg Niepodległości rozpoczynamy w nocy z 9 na 10 października, dokładnie o godzinie 00:00.

Zapisy poprzez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl

Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych. 

Więcej informacji zajdziecie na naszej stronie internetowej oraz na wydarzeniu.

 
VIII Żorski Bieg Uliczny
Info z dnia: 2015-10-06
Data zawodów: 2015-10-11

Pamiątkowy medal z VIII Żorskiego Biegu Ulicznego trafi do pierwszych 800 uczestników, którzy ukończą bieg główny. Medal wykonany jest technologią odlewania, która gwarantuje oddanie nawet najmniejszych szczegółów. Jego średnica wynosi ok. 7,5 cm, jest koloru srebrnego.

Tegoroczny projekt nawiązuje do bramy górnej, która jest jednym z wielu symboli Żor. Znajduje się ona na naszej atestowanej trasie, tak więc ukazany biegacz trzymający żorską flagę odwzorowuje faktyczny punkt na trasie biegu. W kolejnych edycjach postaramy się kontynuować tradycję promowania symboli miasta, które trafią do rąk setek biegaczy z całej Polski. Nie jest to jedynie pamiątka ukończenia trasy – jest to przede wszystkim symbolika Miasta Żory zaszyta w duchu sportowej rywalizacji

2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski
Info z dnia: 2015-10-06
Data zawodów: 2015-10-24

„Pasta Party dla każdego – Kraków bije Rekord Guinnessa”

Za kilka tygodni, w sobotę 24 października, podczas 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego,  zapraszamy na niezwykłe wydarzenie „Pasta Party dla każdego – Kraków bije Rekord Guinnessa”. Spotkamy się przed TAURON Areną Kraków, bo właśnie największa w Polsce hala widowiskowo-sportowa będzie  bazą tegorocznej imprezy.

Pasta, na przykład spaghetti  z sosem pomidorowym i innymi dodatkami, to ulubione danie biegaczy. W Krakowie do wspólnego z nimi posiłku zasiądą kibice by razem poprawić  rekord Guinnessa na „Największą miskę makaronu”, który został ustanowiony 12 marca 2010 roku i wynosi obecnie 6 253 kg.

Znany producent oraz  popularny restaurator zaserwują 7 000 kg makaronu. Jeśli apetyty dopiszą, rekord  będzie pobity!

O Pasta Party, rekordzie Guinnessa, pozostałych atrakcjach 2. Cracovia Półmaratonu Królewskiego poinformujemy wszystkich zainteresowanych w sobotę, 12 września w czasie IV Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom na Błoniach Krakowskich. Czekamy na  stoisku promocyjnym Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

I Międzynarodowy Półmaraton Świdnicki
Info z dnia: 2015-10-06
Data zawodów: 2015-11-07

Mamy medal!

Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa wyłoniła medal (nr 3), który otrzymają zawodnicy na mecie półmaratonu.