DATASPORT
7. Bieg na Wielką Sowę Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim
Info z dnia: 2016-07-25
Data zawodów: 2016-08-14

7. „Bieg na Wielką Sowę” ,czyli  pakiet startowy jakiego jeszcze nie było!     

14 sierpnia już za niecały miesiąc . Właśnie tego dnia odbędzie się jeden z najlepszych polskich biegów alpejskich – 7. „Bieg na Wielką Sowę”.

 Punktualnie o godz. 11,00 z CR „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich  biegacze ruszą na trasę prawie 10 kilometrowej  wspinaczki . Impreza  zapowiada się niezmiernie atrakcyjnie, bo oprócz nagród  regulaminowych oraz  dodatkowych  za  dwie  premie górskie  na uczestników tegorocznego biegu czeka niezmiernie bogaty pakiet startowy. A takie niespodzianki jak gadżety sportowe biegacze szczególnie  sobie cenią!

Ale zacznijmy od medalu.Tradycyjnie już pamiątkowy medal otrzymają wszyscy  zawodnicy po przekroczeniu linii mety na szczycie Wielkiej Sowy (1025 m n.p.m.).Tradycyjnie medale będzie wręczać wójt gminy – Pani Adrianna Mierzejewska.

Natomiast w pakiecie znajdą się:

-koszulka biegowa ,

-plecaczek biegacza,

-skarpetki biegowe,

-żel energetyczny Enervit,

-napój chmielowy,

-talon na posiłek oraz

pamiątkowy numer startowy, który będzie jednocześnie biletem wstępu na wieżę widokową.

Na mecie czekać będzie na zawodników sterta arbuzów oraz obficie zaopatrzony bufet.

Jest tylko jeden warunek do spełnienia, aby otrzymać pełen pakiet startowy (w tym koszulkę, plecaczek i skarpetki), opłaty startowej należy dokonać do 31 lipca br.! 

Ze względów technicznych producenci w/w asortymentu muszą otrzymać  zamówienie na min. 14 dni przed imprezą.  Będą to serie limitowane z wyeksponowanym logo „Biegu na Wielką Sowę” .

Wpłata wpisowego po 31 lipca br. nie gwarantuje pełnego pakietu startowego. Warto się zatem pośpieszyć. Taki pakiet, to gratka.

Więcej informacji na temat biegu  na www.wielkasowa.net.  Zapisy przyjmuje www.datasport.pl

 
Bike Maraton 2016 #7
Info z dnia: 2016-07-23
Data zawodów: 2016-07-23


Bike Maraton wraca do Bielawy. Idealne miejsce na ściganie  w Górach Sowich znów zaprasza wszystkich bikerów już 23 lipca, w sobotę. Wakacyjny termin, piękne góry, malowniczy zalew, wymagająca trasa – to tylko niektóre atrybuty Bielawy i okolic.

W historii Bike Maratonu sporo było miejsc i tras, które przyciągały co roku tłumy zawodników. Każde z tych miejsc miało swoje zalety. Zawsze też powodem dla którego wybiera się daną edycję jest niepowtarzalność miejsca i jedyna w swoim rodzaju atmosfera, sprawiająca, że czujemy się tam świetnie. Tak właśnie jest w Bielawie i każdy kolejny rok jest tego potwierdzeniem. A aspekt sportowy? Bardzo proszę – trasa w Bielawie będzie mogła sponiewierać każdego. Jeśli nadal komuś mało jest dowodów na to, że tegoroczne trasy Bike Maratonu odbywają się w górach, niech przyjeżdża do Bielawy.

Jak zwykle mamy trzy dystanse: GIGA (71 km i przewyższenie ponad 2500 m), MEGA (46 km, 1600 m) i MINI (23 km, 650 m). Start i meta przy OWW Sudety przy ul. Wysokiej, nad zalewem w Bielawie.

 

Tak już z reguły jest, że po starcie Bike Maratonu trasa wiedzie w górę. Będzie tak i tym razem – najpierw w stronę Trzech Buków, potem w masyw Kalenicy, na główny grzbiet Gór Sowich. Kilometrów do przejechania będzie tyle, że trzeba będzie zjechać na drugą stronę gór i przemknąć granicami Jugowa. GIGA i MEGA dotrze aż na Przełęcz Woliborską, potem zjedzie w dół w kierunku Nowej Bielawy aby znów wspiąć się w górę. GIGA pokona tę morderczą rundę dwukrotnie.

Bieg Oborygena
Info z dnia: 2016-07-18
Data zawodów: 2016-08-27

Jesteśmy pewni, że kiedy raz skosztujesz tej przygody i zostaniesz Oborygenem, będziesz chciał wracać co roku do Obornik, by czerpać radość z biegu crossowego na 10 km i bawić się z rodziną na tamtejszym Eko Jarmarku. Koszulka naszego biegu jest wyjątkowa, dzięki nawiązaniu do jednego z australijskich symboli – bumerangu.

koszulka oborygen

Jednak mało kto pewnie wie, że najstarszy bumerang na świecie odkryto w 1985 w Polsce, w Jaskini Obłazowej w Tatrach Zachodnich. Był on wykonany z ciosu mamuta, a jego wiek szacuje się na około 23-24 tys. lat. Ludzie, którzy go wykonali, mogli być związani z kulturami z Pavlova, u których wiele prostych narzędzi i konstrukcji mieszkalnych wykonywano z kości mamuta. Dla porównania, najstarszy zachowany bumerang z Australii wykonano z drewna, a jego wiek określono na 10 tysięcy lat. Jako pierwszy narzędzie to opisał w 1770 roku uczestnik wyprawy Jamesa Cooka Joseph Banks.

Użycie bumerangów jest powszechnie kojarzone z australijskimi Aborygenami, ale tego typu broń była znana jak czytamy powyżej i używana także w innych kulturach, między innymi w Europie (np. u dawnych Germanów), Starożytnym Egipcie, pd.-wsch. Azji oraz Ameryce Śr. i Pn. Aborygeni jako jedyni używali specjalnych lekkich bumerangów powracających do rzucającego.

Bumerang, nazwany przez Aborygenów „boo-mar-rang” tj. „kij, który wraca”, służy dzisiaj do rywalizacji sportowej, ale swoje pierwotne zastosowanie w rękach rdzennych mieszkańców Australii znalazł jako broń ręcznie miotana stosowana zarówno do polowań, jak i do walki. Jego zasięg nie przekracza zwykle 150 m i jest zależny od typu i ciężaru bumerangu oraz siły i techniki rzucającego.


Chcesz zostać posiadaczem ten pięknej i wyjątkowej koszulki - zapraszamy do zapisów i startu 27. sierpnia o 11.00 ! link do zapisów