TRACKER ZALOGUJ WYNIKI ZAPISY OFERTA POMOC KONTAKT
Narodowy Bieg 100-lecia od Bałtyku do Tatr
Info z dnia: 2017-02-22
Data zawodów: 2018-11-11

ZAPROJEKTUJ MEDAL i KOSZULKĘ BIEGU 100-LECIA

Projekt 100 biegów w 100 miastach z udziałem 100 000 osób na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest otwarty dla wszystkich, którzy nie tylko startem 11 listopada 2018 roku chcą uczcić wyjątkową rocznicę. Począwszy od 2015 roku dziesiątki osób wniosło swą cegiełkę do tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Jedną z nich jest logo, wyłonione w wyniku konkursu. Obecnie ogłoszono kolejny konkurs - na projekt medalu i koszulki.

Zasady są tak proste, jak proste jest bieganie. Udział w konkursie może wziąć każdy i każdy może zgłosić do oceny dowolną liczbę projektów w formacie PDF lub JPG wysyłając na adres biuro@biegstulecia.pl do końca marca. W każdym musi być jednak uwzględnione logo, przy czym trzeba wziąć pod uwagę, że koszulki będą białe i czerwone. Więcej na stronie www.biegstulecia.pl

PASZPORTY STULECIA i ZNIŻKOWA OPŁATA DO 30 CZERWCA

Również na tej stronie można się rejestrować na Bieg 100-lecia, a w zasadzie do projektu, który obejmuje wydarzenia sportowe związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz edukacją poprzez sport do końca 2021 roku. Odnosi się on do inicjatywy ustawodawczej prezydenta RP Andrzeja Dudy o Narodowych Obchodach 100. rocznicy. "Chcemy przez te 5 lat cieszyć się setną rocznicą niepodległości, nie tylko w roku 2018" - podkreślił wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Termin wniesienia zniżkowej opłaty rejestracyjnej (20 zł) został wydłużony do 30 czerwca. Z dniem 1 lipca będzie ona wynosiła 30 zł. W ramach tej opłaty każda osoba otrzymuje m.in. 28-stronnicowy "Paszport Stulecia - Moja Droga od Bałtyku do Tatr". Może on być nie tylko pamiątką wyjątkowego wydarzenia, ale również dokumentem wykorzystywanym przy okazji startów w różnych imprezach. Na 12 stronach jest możliwość odnotowywania udziału w zawodach (niekoniecznie biegowych) od 11 listopada 2015 roku do 11 listopada 2018 roku. Poza tym paszport upoważnia do zniżkowych opłat startowych oraz promocyjnych cen oferowanych przez podmioty będące w projekcie 100-lecia.

Przy okazji bardzo ważna uwaga - przy rejestracji prosimy o dokładnie wpisanie adresu, na który należy wysłać paszport. W roku 2016 poczta zwróciła 90 listów. Tyle osób zapomniało podać numer mieszkania, a ponad 30 miało nieaktualne adresy. 

BIEGIEM PRZEZ ŚWIAT

Projekt 100-lecia nie ogranicza się tylko do wydarzeń w kraju. Stwarza możliwości połączenia udziału w zawodach z poznawaniem pobliskiego regionu czy kraju w zniżkowej opłacie dla posiadaczy Paszportu Stulecia. Np. w maju można pokonać 10 km pod Monte Cassino, przejść z przewodnikiem szlakiem walk żołnierzy gen. Władysława Andersa i wziąć udział w uroczystościach rocznicowych na Polskim Cmentarzu Wojennym. W czerwcu Leszek Cichy poprowadzi wyprawę na Kilimandżaro, a w październiku na Islandię. Natomiast w listopadzie warto wybrać się na Kubę i w Hawanie wystartować na 10 km, albo w półmaratonie lub maratonie. To tylko wybrane przedsięwzięcia w ramach projektu stulecia, o których więcej można się dowiedzieć ze strony www.biegstulecia.pl

SETKA STULECIA

W przygotowaniu jest nowa i wyjątkowo oryginalna impreza Setka Stulecia - dwuletni cykl 20 biegów na dystansie 5 km (co da w sumie 100 km) na atestowanej trasie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Zawody odbywać się będą generalnie w tygodniu ze startem o godz. 19:18 (dla podkreślenia roku odzyskania przez Polskę niepodległości) i tylko dla... 100 osób. Inauguracja w kwietniu, kameralna atmosfera i … sporo nagród do losowania z główną na czele – przelotem do stolicy Nepalu Katmandu na Supermaraton 2018. Więcej informacji niebawem na stronie www.biegstulecia.pl

9. Cieszyński FORTUNA Bieg
Info z dnia: 2017-02-17
Data zawodów: 2017-04-23

Akademicki 9. Cieszyński FORTUNA Bieg

Przy okazji tegorocznego biegu po raz kolejny możemy liczyć na współpracę z Wydziałami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znajdującymi się w Cieszynie. Bardzo nas cieszy zaangażowanie ze strony uczelni i mamy nadzieję, że doda ono kolorytu naszemu biegowi. Oprócz atrakcji na trasie biegu, Dziekan Wydziału Artystycznego ufunduje puchar dla najlepszej studentki i najszybszego studenta. W formularzu zgłoszeniowym uruchomiona zostanie dodatkowa kategoria STUDENT do zaznaczenia. Osoby, które już zgłosiły się do biegu proszone są o aktualizację danych na własnym profilu i dopisanie się do kategorii. Przy odbiorze numerów startowych, trzeba będzie okazać ważną legitymacją studencką. 

 
XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”
Info z dnia: 2017-02-16
Data zawodów: 2017-04-02

Zapraszamy do udziału w XVIII Półmaratonie Dookoła Jeziora Żywieckiego  „O Puchar Starosty Żywieckiego”

Na chwilę obecną już ponad 1500 zawodników zgłosiło się do udziału w XVIII edycji Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Oprócz zawodników z naszego kraju do biegu zgłosili się zawodnicy między innymi z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech, wszystko wskazuje więc na to, że po raz kolejny w dniu 2 kwietnia 2017 r. padnie kolejny rekord frekwencji tej największej i bardzo wysoko ocenianej przez uczestników imprezie biegowej na południu Polski. 

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy numer startowy, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną lub ręcznik oraz gorący posiłek i napoje.

Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku, na którym dla wszystkich uczestników i kibiców przewidziano wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, jak również przez głównego partnera biegu firmę „Żywiec Zdrój”. Wśród licznych atrakcji przewidziano konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska ze sprzętem sportowym, odżywkami dla sportowców itp. Podobnie jak w roku ubiegłym Bank PKO BP włączył się do Półmaratonu akcją charytatywną wspierającą finansowo dwoje niepełnosprawnych dzieci.

W tym roku po raz pierwszy Organizator przewidział strefy startowe, w każdej z tych stref przewidziany został udział pacemakera. 

Strefa „Elita” czas do 1:20:00

Strefa I           czas od 1:20:00 do 1:40:00

Strefa II          czas od 1:40:00 do 2:00:00

Strefa III        czas powyżej 2:00:00

Po wystrzale startera uczestnicy pobiegną najpierw ulicami Żywca, a następnie malowniczą             i bardzo atrakcyjną widokowo trasą dookoła Jeziora Żywieckiego, na której dla uczestników przewidziano dodatkowe bonusy w postaci premii półmetka ulokowanej na zaporze w Tresnej, a także cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy. Dodatkową atrakcją dla przyjeżdżających na tę imprezę z wielu zakątków Polski i świata zawodników będą niepowtarzalne widoki rozciągające się wzdłuż trasy biegu. Na mecie na wszystkich, którzy ukończą bieg czeka piękny pamiątkowy medal, a dla rekordzisty trasy dodatkowa premia.

Jednocześnie Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny.

Do cyklu oprócz Półmaratonu zostaną zaliczone następujące biegi:

•bieg na Grojec (22 kwietnia godz.11.00),

•bieg na Żar (24 czerwca godz. 11.30) ,

•bieg na szczyt Pilska (16 lipca 11.00) oraz

•bieg na szczyt Rysianki (3 września godz.11.00),

Uroczyste zakończenie cyklu „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów odbędzie się po zakończeniu ostatniego biegu.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w cyklu biegów o Puchar Euroreginu Beskidy w biegach ulicznych w roku 2017 r. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć trzy następujące biegi:

  • 2.04.2017 r. XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego /21,097km/                  
  • 23.04.2017 r. 9. Cieszyński FORTUNA Bieg /10km/                                                    
  • 28.05.2017 r. 25. Bieg Fiata /10km/ w Bielsku-Białej.

Zakończenie oraz wręczenie nagród dla biegaczy odbędzie się po zakończeniu Biegu Fiata.