TRACKER ZALOGUJ WYNIKI ZAPISY OFERTA POMOC KONTAKT
Runners World Super Bieg 2017 #5
III. Półmaraton Wiślański i III. Dziesiątka Wiślańska
Info z dnia: 2017-05-17
Data zawodów: 2017-05-21

III Górski Półmaraton Wiślański i III Wiślańska „10” zapraszają

w niedzielę 21 maja na plac b. Hoffa w Wiśle. Zaczynamy o 11:00. 


ZGŁOŚ SIĘ !


To będzie już trzecia edycja tego biegu i znów górscy biegacze z całej Polski będą mieli okazję wystartować z pl. Hoffa w samym centrum Wisły aby zmierzyć się ze sobą, z rywalami i z beskidzkimi ścieżkami.
Do wyboru będzie półmaraton i górski bieg na dystansie 10 km. W 2016 roku półmaraton wygrał Jakub Glajcar z Wisły, a „dziesiątkę” Jakub Kałużny (Sopot, OTK Rzeźnik).
Najlepszą kobietą na głównym dystansie okazała się Iwona Januszyk (Oświęcim, KS Kandahar), w biegu na 10 km klasyfikację pań wygrała Natalia Brożek – Woźniczka. W sumie wystartowało ponad 200 zawodniczek i zawodników.
Beskidzka trasa najpierw poprowadzi przez Kamienny w stronę Trzech Kopców, a potem lekko w dół, najpierw grzbietem i, już stromo, przez las w stronę szosy Wisła – Szczyrk. Trasa odbija od drogi i wraca w stronę Wisły Dobki, lawiruje między zboczami Tokarni i Bukowej i schodzi w okolice nadwiślańskich bulwarów i amfiteatru, a potem już prosto do mety.

Trasa Wiślańskiej „10” tuż za szczytem Kamiennego, a jeszcze przed Trzema Kopcami ucieka w stronę Cyrhli i wraca do Wisły.
Przewyższenie na trasie 10 km to 370 m, ale na trasie półmaratonu aż 800. Będzie więc sporo okazji i miejsca do pokazania swoich biegowych umiejętności i szykuje się bieg dla prawdziwych górali.