DATASPORT
4. PKO Wielka Pętla Izerska, 1. PKO Mała Pętla Izerska
Info z dnia: 2016-05-28
Data zawodów: 2016-07-16

Nagrodami za 1. miejsce na trasie 21km w kategorii open kobiet i open mężczyzn będą zegarki Garmin Fenix 3 lub 1500zł.

XXII Maraton Solidarności
Info z dnia: 2016-05-28
Data zawodów: 2016-08-15

Na zawodników, którzy zdecydują się wystartować w XXII Maratonie Solidarności w Trójmieście w dniu 15-go sierpnia 2016 czekać będzie na mecie oryginalny medal :) Medal ma format znaczka pocztowego a na awersie znajduje się Brama Stoczni Gdańskiej, przypominająca wydarzenia Sierpnia'80. 

Według serwisu Maratończyk.pl - naszego Patrona Medialnego, to jedna z ciekawszych imprez na polskiej mapie maratonów. Zapisy na bieg wciąż trwają.

Maraton "Solidarności" to bieg dla koneserów - kameralna atmosfera, patriotyczny duch, sierpniowe słońce, możliwość przebiegnięcia jednego dnia przez Gdynię, Sopot i Gdańsk oraz meta pod Neptunem na Długim Targu.

28. Sudecka 100-tka
Info z dnia: 2016-05-28
Data zawodów: 2016-06-24

SUDECKA 100 I OSIR W BOGUSZOWIE-GORCACH OBJĘTE PROGRAMEM „TAKE BACK YOUR STREETS” TAFISA

Nasz bieg jest pierwszą w Polsce inicjatywą wspieraną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA w ramach startującej w Polsce globalnej inicjatywy „Take Back Your Streets” (TBYS). Celem programu jest promowanie aktywności fizycznej jako części codziennego życia oraz przywrócenie przestrzeni publicznych, takich jak ulice, parki, skwery jako miejsc wydarzeń sportowych, festiwali i codziennej aktywności fizycznej. TBYS skierowany jest do organizacji i obywateli, którym zależy na odwróceniu tendencji do nieaktywnego stylu życia, a także pragną aby ich działania włączone zostały w światową inicjatywę.

Nasze ulice dla sportu i aktywności odzyskiwać będziemy nie tylko na Sudeckiej, ale również podczas pozostałych imprez z naszego kalendarza! Na części wydarzeń Fundacja RECAL koordynująca wdrażanie TBYS w Polsce przeprowadzi konkursy łączące sport i recykling – oczywiście aluminiowych puszek po napojach. Przybywajcie! Pomóżcie nam odzyskać ulice!

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia
Info z dnia: 2016-05-28
Data zawodów: 2016-08-07

Zapraszamy na premierowy pokaz sztuki teatralnej, wyreżyserowanej przez Piotra Nowaka. Uroczysta premiera "Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza" odbędzie się 06.08.2016 r. (sobota), o godzinie 19:00 w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Sztuka „Triathlon story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów IRONMAN.

W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu.

Łączy ich triathlon, a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie, a może nawet rodzi się męska przyjaźń.

„Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
Info z dnia: 2016-05-23
Data zawodów: 2016-06-18

Po raz kolejny trofea dla uczestników wrocławskich biegów będą składać się w większą całość. Zeszłoroczne medale 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 33. PKO Wrocław Maratonu tworzyły Krasnal i jego „domek”. Trofea te zostały ogłoszone najpiękniejszymi medalami biegowymi w kraju w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl. W czterech najbliższych biegach, w 2016 i 2017r. (4. i 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton oraz 34. i 35. Wrocław Maraton) zawodnicy otrzymają miniatury ważnych wrocławskich budynków. Wszystkie cztery bryły będzie można później umieścić we właściwych miejscach na pamiątkowej paterze (nagrodzie dodatkowej za ukończenie kompletu tras) przedstawiającej uproszczone zarysy granic Wrocławia.