TRACKER MÓJ DS WYNIKI ZAPISY OFERTA POMOC KONTAKT
Triathlon Mietków - 1/4 IM
Info z dnia: 2016-10-27
Data zawodów: 2017-06-11

Triathlon w Mietkowie 2017 odbędzie się w dniach 10-11 czerwca, a że to jeden z najbardziej obleganych weekendów sportowych roku, warto nie przeoczyć zapisów! Do wyboru 1/8, 1/4 i sztafeta firmowa czyli też bardzo dobre miejsce do rozpoczęcia przygody z triathlonem (bo 16 lat to ma już chyba prawie każdy). Organizatorzy zapraszają i obiecują jak co roku wiele emocji i dobrą zabawę.

Piątka z Piłsudskim i Mila Niepodległości
Info z dnia: 2016-10-23
Data zawodów: 2016-11-12

Biuro projektu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza do udziału w nowej imprezie w Warszawie - Piątce z Piłsudskim i Mili Niepodległości w sobotę, 12 listopada przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II. Zawody będą miały podobny charakter do Festiwalu Otwarcia Igrzysk Rio 2016. 

Trasa została latem dokładnie zmierzona przez atestatora PZLA Tadeusza Dziekońskiego. Osoby biorące udział w sierpniowych zawodach będą mogły porównać swoje wyniki na dystansie 5 km, jak i też na 2016 m, natomiast nowicjusze będą mieli taką okazję w przyszłym roku, gdyż w planach są kolejne kameralne biegi w ramach projektu na 100-lecie.

Przy Piątce z Piłsudskim i Mili Niepodległości organizatorzy zwracają uwagę na dwa elementy - atrakcyjny upominek (niespodzianka) w pakiecie startowym oraz na wizytę w pobliskiej... Warowni Jomsborg, grodzie Wikingów i Słowian. Będzie także okazja by zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Sportu i Turystyki. Posiadacze Paszportów Stulecia mają 50-procentową zniżkę. Więcej informacji na stronie www.biegstulecia.pl

 
Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętym
Info z dnia: 2016-10-20
Data zawodów: 2017-02-26

W jakich miastach pobiegną Tropem Wilczym? 

Trwa przyjmowanie zgłoszeń od lokalnych instytucji zainteresowanych organizacją V edycji Biegu Tropem Wilczym – największego biegu pamięci w Polsce. Dotychczas chęć zorganizowania biegu 26 lutego 2017 roku wyraziło 180 miejscowości. Chętni nadal mogą rejestrować się poprzez stronę www.tropemwilczym.pl. Na stronie znajduje się też specjalny poradnik dla osób zainteresowanych organizacją biegu.

Osoby fizyczne, które myślą o zorganizowaniu biegu, muszą nawiązać współpracę z kimkolwiek, kto posiada osobowość prawną. Z dotychczasowych doświadczeń inicjatora projektu Fundacji Wolność i Demokracja wynika, że najczęściej lokalnymi organizatorami biegów są stowarzyszenia lub fundacje, kluby sportowe, urzędy miast, parafie, muzea, jednostki wojskowe, szkoły i związki harcerskie. To wśród nich najlepiej szukać partnerów.

Celem Biegu Tropem Wilczym jest popularyzowanie biegania i oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy po II wojnie światowej walczyli z sowietyzacją Polski. W ramach wydarzenia organizowany jest bieg honorowy na dystansie 1963 metrów, aby upamiętnić rok zabicia przez UB ostatniego Żołnierza Wyklętego. Inne dystanse zależą od poszczególnych organizatorów. W IV edycji Tropem Wilczym pobiegło 40 tys. osób.

 
III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
Info z dnia: 2016-10-18
Data zawodów: 2016-11-11

Jelenia Góra kolejny raz zaprasza biegaczy do sportowego świętowania Dnia Niepodległości. Biegamy w Jeleniej Górze podczas święta 3 maja, biegamy również 11 Listopada.

W tym roku jeleniogórski Bieg Niepodległości odbędzie się już po raz trzeci.

Warto sobie więc wydłużyć sezon, przygotować się do prestiżowego startu w ważny dla Polaków dzień. Pokazać innym, że tu też biegamy, też jesteśmy aktywni i też świętujemy. I że w taki właśnie sposób czcimy ważny dla Polski i Polaków dzień. U nas też będzie patriotycznie, podniośle i biało – czerwono.

Ważne dla nas – Polaków – święto chcemy uczcić na ulicach Jeleniej Góry na sportowo.

Kogoś zachęci do startu właśnie ta specjalna okazja, kogoś krótki dystans, z którym warto się zmierzyć po odpowiednich przygotowaniach. Kogoś te 10 km skusi i obudzi chęć pobicia kolejnej życiówki na koniec sezonu. Ktoś inny będzie chciał po prostu pobiec ulicami swojego miasta żeby poczuć podniosłą atmosferę narodowego święta.

W Jeleniej Górze 11 listopada świętujemy patriotycznie i na sportowo.

II RST Półmaraton Świdnicki
Info z dnia: 2016-10-18
Data zawodów: 2016-11-05

2 RST Półmaraton Świdnicki  czyli biegiem przez Świdnicę

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 START!!! 

Taki okrzyk towarzyszyć będzie 2 RST Półmaratonowi Świdnickiemu, który wystartuje już5 LISTOPADA, o godzinie 11.00 ze świdnickiego  rynku. Ubiegłoroczna inauguracyjna edycja imprezy cieszyła się dużym zainteresowaniem, a wymagająca ale jednocześnie malownicza trasa zachęciła do powrotu na swoje ścieżki niejednego biegacza. 

Świdnicki Półmaraton jest idealną imprezą na zakończenie biegowego sezonu.  Obecnie na liście startowej widnieje już ponad 1000 osób! A że biegamy bo lubimy, zaproszenie do udziału w biegu wysłał do nas sam Paweł Januszewski – lekkoatleta, Mistrz Europy w biegu na 400 metrów przez płotki, prowadzący znaną nam wszystkim audycję oraz akcję pod nazwą  „Biegam bo lubię” ! 

https://youtu.be/DGrhk0S1b9w

Rywalizacja na medal

Tegoroczna rywalizacja w ramach Półmaratonu Świdnickiego rozpoczęła się od ogłoszonego przez organizatorów w sierpniu konkursu „Zaprojektuj medal”.  Zwycięzcą  został  Marcin Bernatek. A medal …. Wystarczy przebiec, żeby był nasz!

 


28. Bieg Niepodległości
Info z dnia: 2016-10-15
Data zawodów: 2016-11-11

Będziesz tam biegł? Zaledwie kilka godzin i tysiące uczestników już na listach no i łatwo przegapić..11.listopada centrum Warszawy, centrum Polski, centrum niepodległości. Bieg Niepodległości 2016 - zapisy tutaj:https://www.aktywnawarszawa.waw.pl/konto/index.php…