TRACKER ZALOGUJ WYNIKI ZAPISY OFERTA POMOC KONTAKT
XI PÓŁMARATON KIETRZ - TŘEBOM - GRÓDCZANKI - PIETROWICE WIELKIE
Info z dnia: 2017-01-18
Data zawodów: 2017-06-10

Wszystkich miłośników biegów zapraszamy do Kietrza na międzynarodowy XI Półmaraton Kietrz - Třebom - Gródczanki - Pietrowice Wielkie. Startujemy 10 czerwca 2017 r., o godzinie 10:00 ze Stadionu Miejskiego w Kietrzu.

Ze względu na usprawnienie organizacji biegu i rozpoczynającą się rewaloryzację kietrzańskiego Rynku start i meta będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim w Kietrzu. Trasa będzie posiadała atest PZLA i zostanie przedstawiona w późniejszym czasie. W zasadzie zmieni się jej początek i koniec, natomiast nadal będzie przebiegała przez Třebom, Gródczanki i Pietrowice Wielkie.

W tym roku Organizatorzy biegu nawiązali współpracę z jedną z największych firm w Polsce obsługującą biegi – DATASPORT. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu firma zapewnia dokonanie profesjonalnego pomiaru czasu na zawodach, ale i również szczegółowo dopracowany portal zapisów, z którego korzystają setki Organizatorów.

Na trasie będzie przygotowanych 5 punktów żywnościowych (cukier, banan) wraz z wodą pitną, obsługiwanych przez Wolontariuszy, a także 3 punkty odświeżania - kurtyny wodne. Na półmetku trasy będzie znajdował się dodatkowy punkt kontrolny.

Zapisy na półmaraton przyjmowane są drogą elektroniczną do 8 czerwca 2017 r., po tym terminie będzie to tylko możliwe w dniu biegu, w Biurze Zawodów w godzinach od 7:00 do 9:15. Warunkiem uczestnictwa w półmaratonie jest uiszczenie opłaty startowej, której wysokość zależy od daty przelewu. Pierwsza opłata startowa zaczyna się już od kwoty 45,00 PLN płatna przelewem do 28 lutego 2017 r. Kobiety, które ukończyły 65 rok życia i mężczyźni powyżej 70 roku życia są zwolnieni z opłaty. Podobnie półmaratończycy, którzy brali udział we wszystkich X edycjach biegu. Od tego roku wprowadziliśmy również 20% zniżki w przypadku grupy minimum 10 osób przy jednorazowej wpłacie za całą drużynę.  

Gwarantujemy bogaty pakiet startowy. Szczegóły w regulaminie. Nagrody finansowe dla zawodników w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn w XI-edycji biegu wyniosą: I miejsce 1000 -zł, II miejsce - 750 zł, III miejsce – 500 zł, IV miejsce - 350 PLN, V miejsce -  300 PLN, VI miejsce -  250 PLN, VII miejsce -  200 PLN. Limit zawodników wynosi 500 osób.

Szczegółowe informacje o Półmaratonie znajdują się na stronie www.polmaraton.kietrz.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. XI Półmaraton organizowany jest w ramach obchodów Dni Miasta i Gminy Kietrz, które odbędą się w dniach od 9 czerwca do 11 czerwca 2017 r.     

Zapisy na półmaraton są przyjmowane poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2825 do dnia 8 czerwca (czwartek). Po tym terminie zapisy będą przyjmowane tylko i wyłącznie w dniu biegów w Biurze Zawodów w godzinach od 7:00 do 9:15.

Jeszcze raz bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu. Do zobaczenia 10 czerwca 2017 roku w Kietrzu!

Bieg dla Hospicjów
Info z dnia: 2017-01-13
Data zawodów: 2017-03-04

W sobotę 4 marca 2017 r. o godzinie 11.00 na terenie AWF Wrocław, al. I. J. Paderewskiego 35 odbędzie się DRUGI WROCŁAWSKI BIEG DLA HOSPICJÓW.

Imprezę organizuje Fundacja Hospicyjna, współorganizatorami są:

– Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM we Wrocławiu,

– Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,

– Młodzieżowe Centrum Sportu,

– AWF we Wrocławiu.

CAŁOŚĆ WPŁAT OD UCZESTNIKÓW BIEGU i SPONSORÓW ZOSTANIE PRZEZNACZONA NA POTRZEBY CHORYCH Z HOSPICJÓW:

– DOMOWEGO przy Dolnośląskim Centrum Onkologii

– STACJONARNEGO, pw. Św. Jana Bożego, prowadzonego przez Bonifratrów.

INFORMACJE O OPŁATACH ZA BIEG, ZAPISACH ZNAJDUJĄ W REGULAMINIE BIEGU ! 

Wszystkie osoby organizujące bieg pracują społecznie !!!!!

Wśród zawodników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody, m.in. stroje sportowe, weekendowy pobyt w uzdrowisku Szczawno – Jedlina, zwiedzanie z przeorem Bonifratrów zabytkowych katakumb, klasztoru, kościoła Bonifratrów przy ul. Traugutta i wiele innych…… 

Informacja o Biegu www.hospicjum.wroclaw.pl

Komitet Honorowy Biegu:

•Dorota Feliks – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

•Joanna Nyczak – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu

•Wojciech Gęstwa – Młodzieżowe Centrum Sportu

•brat Eugeniusz Kret, prowincjał Prowincji Polskiej Zakonu Bonifratrów

•Jarosław Obremski – senator RP

•prof. Andrzej Rokita – Rektor AWF

 
4 Dziesiątka WROACTIV
Info z dnia: 2017-01-12
Data zawodów: 2017-03-05

TO JUŻ 4 DZIESIĄTKA WROACTIV

Trwa sezon zimowy. Temperatury przestały nas rozpieszczać, a my biegacze uparcie  i skrupulatnie realizujemy nasze plany treningowe. Pod ręką leżą już biegowe kalendarze, w których zamieszczamy coraz więcej startów w nowym już 2017 roku. Wielu wrocławskich biegaczy swój sezon biegowy rozpocznie 4 DZIESIĄTKĄ WROACTIV. 5 marca po raz czwarty spotkamy się na esplanadzie Stadionu Wrocław i choć wówczas od kalendarzowej wiosny dzielić nas będzie jeszcze kilka dobrych tygodni , tradycyjnie  wielu z nas podejmie wyzwanie na najbardziej spektakularny wiosenny „look”  biegowy. Po kilkunastu zimowych tygodniach jest to czas, kiedy tęsknimy już za  wrzawą miasteczek biegowych, dawno niewidzianymi znajomymi, adrenaliną, biegową rywalizacją, widokiem mety na horyzoncie i ciężarem medalu na szyi. 

Wyczekany okrzyk „START”  usłyszymy o godzinie 12.00. Trasa wiedzie przez ulicę Królewiecką oraz Aleją Śląską. Towarzyszyć nam będzie niezawodny tłum kibiców, który rozciąga się co roku wzdłuż całej trasy. 

Zapisy na 4 edycję Dziesiątki WWROACTIV trwają!  Zdecydowani biegacze płacą najmniej, najlepiej więc nie zwlekać i wnieść opłatę startową jeszcze przed 16 stycznia. Do tego dnia wynosi ona 45 zł. Warto  skusić się na pakiet rozszerzony, w którym znajduje się limitowana koszulka firmy Brubeck (http://wroactiv.pl/wp-content/uploads/2016/12/Załacznik-2.pdf) oraz przeczytać więcej                w  regulaminie biegu dostępnym pod adresem: http://wroactiv.pl/10wroactiv/regulamin/.

Dla tych wszystkich z Was, którzy mają w sobie „żyłkę” projektanta, już niebawem zaproponujemy konkurs na projekt medalu dla zawodników IV-ej edycji. Informacje wkrótce na naszej stronie i Fb. W tegorocznej edycji w  ramach biegu rozegrane zostaną Mistrzostwa pracowników naukowych uczelni wyższych i Mistrzostwa Klubowiczów Wellness by Oriflame. 1 lutego rozpoczną się zapisy  w ramach biegu dla dzieci.  Wraz z Młodzieżowym  Centrum Sportu zapraszamy  na sportową rozgrzewkę dzień przed Dziesiątką WROACTIV. Charytatywny II. Bieg dla Hospicjów odbędzie się 4. marca o godzinie 11:00. Uczestnicy pokonają dystans mini maratonu - ok. 4,2 km. Start i meta będą zlokalizowane na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego, a cały zysk zostanie przekazany na potrzeby wrocławskich hospicjów. II. Bieg dla Hospicjów będzie również pierwszym w tym roku spotkaniem Grupy Biegowej Wroclaw Marathon Team i inauguracją 9. edycji programu I Ty możesz zostać maratończykiem. 

 
2. Bieg Karnawałowy - Wrocław
Info z dnia: 2017-01-12
Data zawodów: 2017-02-04

Nasza Wielka Karnawałowa Zabawa odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody Wielkiej Wyspy z wyjątkową oprawą historyczną Wrocławskiego Węzła Wodnego (WWW). Odra inspiruje Wrocławian na wiele sposobów. Dla nas – biegaczy jej nurt pozwala wyciszyć się podczas biegu, a okalające ją wały wraz z licznymi mostami stanowią zarówno idealne ścieżki biegowe do codziennych treningów, jak również atrakcyjne tło dla imprez biegowych.

Trasa Biegu Karnawałowego rozpoczyna się wśród uliczek Zacisza, który wraz z innymi osiedlami wschodniego Śródmieścia mieści się na terenie Wielkiej Wyspy. Po przyłączeniu do Wrocławia jego ulice rozbudowano na wzór liścia, symbolu zieleni miasta. Następnie biegniemy odcinkiem wałów Odry i Kanałów Odrzańskich, które są częścią Wrocławskiego Węzła Wodnego. Ponad 25 kilometrów Odry, wraz z całą infrastrukturą daje Węzłowi miano największego systemu hydrotechnicznego w Polsce. W Europie wyprzedzają nas pod względem ilości mostów i kładek jedynie: Hamburg (2302), Amsterdam ( 1281), Petersburg (600) i Wenecja (450).

Już dzisiaj możemy podziwiać piękno Dorzecza Odry dzięki jego rozbudowie i planom powrotu Odry do dawnej żeglugowej świetności. Dalsza trasa prowadzi przez Most Szczytnicki, z którego można podziwiać znakomite panoramy – zarówno na coraz bardziej zurbanizowaną Oś Grunwaldzką wraz z budowlanymi arcydziełami dawnych epok, jak i na mocno zielone Dorzecze Starej Odry, znajdujące się na trasie naszego biegu. Jego wody piętrzą dwa Jazy: Szczytnicki i Psie Pole, a wraz z Kanałami: Powodziowym, Żeglugowym i Różanka tworzy Szlak Żeglugowy Śródmiejski.

STRONA WWW
ZAPISY
REGULAMIN

Potem zaś dobiegamy do Mostów Warszawskich, stanowiących wdzięczy obiekt do fotografowania ze względu na atrakcyjną okolicę. Widać z nich szerokie tereny zalewowe przy ciekawie wybrukowanej ulicy Pasterskiej, zwartą zabudowę pierzejową ulicy Galla Anonima, Browar Piastowski przy ul. Jedności Narodowej czy w wieczornej porze łunę światła roztaczaną przez reflektory Stadionu Olimpijskiego. Następnie dobiegamy do Mostów Trzebnickich, z których rozpościera się imponujący widok na rozległe osiedla przy Porcie Miejskim.

Dalej wałem po drugiej stronie rzeki znów kierujemy się na Mosty Warszawskie, a później Mosty Jagiellońskie, pierwsze stalowe przeprawy wybudowane w powojennym Wrocławiu, by ostatecznie dobiec do mety przy Hotelu Gem, z pod którego rozpoczynaliśmy nasz kolorowy korowód.

Zapraszamy Was na bieg unikatowym w skali Europy szlakiem hydrotechnicznym.
Zapraszamy na Karnawał w Wenecji Północy ! 

 

 

15. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run
Info z dnia: 2017-01-10
Data zawodów: 2017-05-27

13 stycznia ruszą zapisy do 15 edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. To najpopularniejsza i największa impreza biegowa w regionie łódzkim i jeden z najpopularniejszych i rozpoznawalnych biegów na 10 kilometrów w Polsce.

Bieg ulicą Piotrkowską Rossmann Run z roku na rok przyciąga do Łodzi coraz więcej uczestników. Już teraz ich liczba jest imponująca. W 2016 roku na starcie tego eventu stanęło ponad 4 tys. zawodników i zawodniczek z Polski i z ponad 20 krajów całego świata. Jeśli dodamy do tego blisko tysiąc osób w biegach młodzieżowych i prawie 400 biegaczy w konkurencji na dystansie 1,5 km, to frekwencja stawia nasz bieg w dziesiątce największych imprez tego typu w Polsce.

Impreza odbędzie się 27 maja o godz. 19. Koszt wpisowego, to 40 zł. Promocyjna cena będzie obowiązywała tylko do 31 stycznia. W pakiecie startowym, każdy biegacz znajdzie m.in. koszulkę techniczną, prezenty od sponsorów, napoje. Po ukończeniu biegu na zawodników będzie czekał posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal.  Warto wspomnieć o trasie biegu, która co roku prowadzi przez najpiękniejsze miejsca w centrum Łodzi. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

IV Piski Bieg Narciarski o Puchar Jabłoni i Mazury Loppet Cup
Info z dnia: 2017-01-10
Data zawodów: 2017-02-18

Mazury zimą są piękne!!

Zapraszamy wszystkich Amatorów narciarstwa biegowego do udziału w IV Piskim Biegu Narciarskim o Puchar Jabłoni, który odbędzie się 18 lutego 2017 roku w Jabłoń Lake Resort, Jabłoń 1, 12-200 Pisz.

W tym roku oprócz indywidualnej rywalizacji, startują także drużyny 4 osobowe.  Biuro zawodów otwarte w dniu 18.02.2017 od 9:00 do 10:45, start o godz. 11:00.

Przed Państwem do pokonania 10 km,  5km i 500 metrów dla najmłodszych uczestników biegu. Trasy zlokalizowane na terenie Jabłoń Lake Resort w Jabłoni – na jeziorze Brzozolasek lub w Puszczy Piskiej w zależności od warunków atmosferycznych.

IV Bieg o Puchar Jabłoni  jest ostatnim z 4-ech biegów narciarskich w ramach Mazury Loppet Cup (MLC). Uczestnicy (zawodnicy indywidualni i drużynowi) zbierają punkty biorąc udział w każdym z biegów MLC. W tym roku w Jabłoni Grand Prix MLC – uroczyste zamknięcie MLC, rozdanie nagród, pucharów. Impreza z dj’em i ogniskiem oraz pokaz slajdów z biegów.

Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu będą mogły skorzystać z wypożyczalni - narty są do wypożyczenia za odpłatnością w hotelu Jabłoń Lake Resort  po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem (87) 423 28 80. 

Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.  Organizator w ramach opłaty startowej zapewnia posiłek regeneracyjny i napój. 

O Kibicach, również pamiętamy! Proponujemy rozruszanie się i naładowanie pozytywną energią tańcząc Zumbę.  Muzykę zapewni nam dj, a za symboliczna opłatą, przy ognisku będzie można zjeść kiełbaskę i wypić coś ciepłego.

Zapraszamy narciarzy i ich rodziny do spędzenia miłych chwil na świeżym powietrzu. 

Oficjalne regulaminy i niezbędne oświadczenia MLC i IV Piskiego Biegu o Puchar Jabłoni, znajdziecie Państwo pod adresami: https://www.facebook.com/MazuryLoppetCup/;  http://jablon-resort.pl/