Rejestrator GPS

Aby się wszystko udało naładuj telefon przed startem i WYŁĄCZ oszczędzanie baterii.

Zacznij od zarejestrowania zwykłego treningu. Sprawdź czy Twój telefon nie blokuje rejestrator w tle. W razie problemów technicznych 602722968, sport@datasport.pl - pomożemy.

Jak zacząć

Zaloguj się Jednokrotne zalogowanie się da dostęp do wszystkich zawodów na które jesteśmy zapisani, do treningów po trasie (segmentów), treningów indywidualnych i do wyników. Jest to preferowany tryb używania rejestratora.

Jak wybrać rodzaj aktywności (wyścigu)

Lista z przyciskami do wyboru u góry ekranu pozwala wybrać: .

Jak zarejestrować bieg, jazdę, marsz... (wyścig)

Rejestracja wymaga wykonania dwóch czynności:

Podczas rejestracji można też:

Jak zarejestrować nową trasę treningową (Segment)

Trasa treningowa (segment) to zwykle popularna w danym rejonie trasa po której można prowadzić będzie treningi z których sporządzane są wyniki. Każdy użytkownik może pokonać trasę treningową dowolną ilość razy. Do wyników zaliczony będzie zawsze jego najlepszy czas. Wszystkie aktywności po trasie będą dostępne w historii użytkownika. Pokonanie trasy jest weryfikowane co do zgodności z trasą wzorcową, zarejestrowaną przez założyciela trasy. Kroki niezbędne do rejestracji nowej trasy to:

Uwaga. Proces rejestracji trasy można rozpocząć wcześniej, przygotowując sobie tekst opisowy i tytuł. Następnie pozostawiając rejestrator w telefonie włączony można udać się zarejestrować trasę w terenie. Proces rejestracji jest aktywny od uruchomienia aż do anulowania (tym samym przyciskiem u dołu ekranu.)

Jeżeli jest problem. Rejestrator pokazał mniej kilometrów niż pokonano. Wiele czynników wpływa na dokładność zapisu treningu: model telefonu, system operacyjny, sieć komórkowa, pogoda, otoczenie, pokrowiec, miejsce trzymania telefonu w czasie biegu. Często także sam telefon blokuje aplikację Rejestrator GPS by nie działała w tle (po wygaszeniu ekranu):

Zgoda na prace w tle zawsze.Generalnie USTAWIENIA - APLIKACJE -REJESTRATOR GPS - BATERIA - należy zezwolić na prace REJESTRATORA GPS w tle i ewentualnie wyłączyć optymalizację energii dla rejestratora GPS. Ustawienia - Aplikacje - Uprawnienia - Lokalizowanie zawsze i w tle - pozwalać

Wydaj zgody Rejestrator przy pierwszym uruchomieniu wymaga podawania zgody na: lokalizację GPS, wykrywanie ruchu i dostęp do aparatu (by skanować qr kody). Musisz wydać zgody na wszystkie prośby by mógł niezawodnie rejestrować Twoje treningi. Gwarantujemy,że Rejestrator jest całkowicie bezpieczny.

Rejestrator z Endomondo i ze Stravą Jeżeli trenujesz ze swoim ulubionym serwisem jak Endomondo czy Strava czy jakimkolwiek innym to Rejestrator GPS Datasportu może być użyty równocześnie. Nie spowoduje to żadnych zakłóceń.