Rejestrator GPS aktualna wersja 26

Najnowsza wersja 26 gdy tylko wykryje włączoną optymalizację baterii uruchamia komunikat i możliwość zmiany ustawienia optymalizacji w telefonie. Aby się wszystko udało przy pierwszym użyciu i przed ważniejszymi startami koniecznie:

Najstarszy Android na którym aplikacja wydaje się działać jest Android 7. Wersję Androida można sprawdzić w ustawieniach informacje o telefonie. Zacznij od zarejestrowania zwykłego treningu. Sprawdź czy Twój telefon nie blokuje rejestrator w tle.

Jak zacząć

Zaloguj się Jednokrotne zalogowanie się da dostęp do wszystkich zawodów na które jesteśmy zapisani, do treningów po trasie (segmentów), treningów indywidualnych i do wyników. Jest to preferowany tryb używania rejestratora.

Jak wybrać rodzaj aktywności (wyścigu)

Lista z przyciskami do wyboru u góry ekranu pozwala wybrać: .

Jak zarejestrować bieg, jazdę, marsz... (wyścig)

Rejestracja wymaga wykonania dwóch czynności:

Podczas rejestracji można też:

Jak zarejestrować nową trasę treningową (Segment)

Trasa treningowa (segment) to zwykle popularna w danym rejonie trasa po której można prowadzić będzie treningi z których sporządzane są wyniki. Każdy użytkownik może pokonać trasę treningową dowolną ilość razy. Do wyników zaliczony będzie zawsze jego najlepszy czas. Wszystkie aktywności po trasie będą dostępne w historii użytkownika. Pokonanie trasy jest weryfikowane co do zgodności z trasą wzorcową, zarejestrowaną przez założyciela trasy. Kroki niezbędne do rejestracji nowej trasy to:

Uwaga. Proces rejestracji trasy można rozpocząć wcześniej, przygotowując sobie tekst opisowy i tytuł. Następnie pozostawiając rejestrator w telefonie włączony można udać się zarejestrować trasę w terenie. Proces rejestracji jest aktywny od uruchomienia aż do anulowania (tym samym przyciskiem u dołu ekranu.)

Jeżeli jest problem. Rejestrator pokazał mniej kilometrów niż pokonano. Wiele czynników wpływa na dokładność zapisu treningu: model telefonu, system operacyjny, sieć komórkowa, pogoda, otoczenie, pokrowiec, miejsce trzymania telefonu w czasie biegu. Często także sam telefon blokuje aplikację Rejestrator GPS by nie działała w tle (po wygaszeniu ekranu):

Zgoda na prace w tle zawsze.Generalnie USTAWIENIA - APLIKACJE -REJESTRATOR GPS - BATERIA - należy zezwolić na prace REJESTRATORA GPS w tle i ewentualnie wyłączyć optymalizację energii dla rejestratora GPS. Ustawienia - Aplikacje - Uprawnienia - Lokalizowanie zawsze i w tle - pozwalać

Wydaj zgody Rejestrator przy pierwszym uruchomieniu wymaga podawania zgody na: lokalizację GPS, wykrywanie ruchu i dostęp do aparatu (by skanować qr kody). Musisz wydać zgody na wszystkie prośby by mógł niezawodnie rejestrować Twoje treningi. Gwarantujemy,że Rejestrator jest całkowicie bezpieczny.

Rejestrator z Endomondo i ze Stravą Jeżeli trenujesz ze swoim ulubionym serwisem jak Endomondo czy Strava czy jakimkolwiek innym to Rejestrator GPS Datasportu może być użyty równocześnie. Nie spowoduje to żadnych zakłóceń chyba, że telefon jest o bardzo słabej mocy (słaby, wolny procesor mało pamięci - telefon się muli) - wtedy lepiej jednocześnie używać tylko jednej aplikacji.

SONY XPERIA
Jak wyłączyć niektóre aplikacje z optymalizacji