Polityka Prywatności

Datasport zajmuje się profesjonalną obsługą zawodów sportowych w zakresie zbierania zapisów, pomiaru czasu, publikowania wyników w Internecie na żywo, oraz po zawodach. W związku z tym prowadzimy kilka serwisów na których przetwarzamy dane osób które startują w zawodach sportowych.

W skład tych serwisów wchodzą:

Portal Zapisów

Miejsce gdzie użytkownicy mogą założyć sobie konto, zgłosić się do zawodów i gdzie przechowywane są ich wyniki. Na potrzeby portalu zapisów zawodnik podczas rejestracji musi podać następujące dane osobowe:

Poza tymi danymi w portalu przechowujemy historię startów i zgłoszeń użytkownika, dzięki czemu może on analizować swoje postępy i pilnować czy dokonał już wszelkich formalności związanych ze startami w wielu imprezach. Dane te są publicznie dostępne, jeśli nie chcesz ich pokazywać innym osobom możesz to zastrzec w ustawieniach swojego profilu.

W każdej chwili użytkownik może edytować swoje dane, poza imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail, których edycja jest możliwa tylko i wyłącznie przez uprawnionego pracownika firmy Datasport. Można jej dokonać pisząc prośbę na adres e-mail: biuro@datasport.pl. Pamiętaj, że konta nie można udostępniać, odsprzedawać czy wykorzystywać do zapisu za jego pomocą osób trzecich.

W naszym serwisie udostępniliśmy użytkownikom możliwość pseudonimizacji swoich danych dzięki czemu osoby które nie chcą aby ich dane były widoczne w serwisach Datasport mogą odpowiednią usługę włączyć lub wyłączyć w swoim zgłoszeniu, pod warunkiem, że zapisy nie są już zamknięte. Pseudonimizacja oznacza, że dane użytkownika są niedostępne publicznie (zamiast imienia i nazwiska wyświetla się „Zawodnik Anonimowy”), jednak są nadal przechowywane i przetwarzane zgodnie z tą polityką bezpieczeństwa, a więc przede wszystkim są przekazywane organizatorowi imprezy na którą rejestruje się zawodnik.

Rejestrując się do portalu użytkownik akceptuje regulamin i wyraża, bądź nie, zgodę na otrzymywanie sporadycznych informacji marketingowych o przyszłych imprezach sportowych.

Zawodnik podczas zgłaszania się do zawodów, za pomocą swojego konta w Datasport, dobrowolnie udostępnia swoje dane organizatorowi akceptując jego odrębny regulamin i politykę prywatności. Regulamin Datasport i ta Polityka prywatności nie może być podstawą roszczeń uczestnika wydarzenia w stosunku do organizatora

Pliki cookies są w portalu wykorzystywane do utrzymywania sesji użytkownika. Nie profilujemy i nie udostępniamy informacji mogących służyć profilowaniu naszych użytkowników podmiotom trzecim.

Portal Organizatora

Jest to system do zarządzania zgłoszeniami w ramach portalu zapisów. Każdy organizator imprezy może bez opłat założyć sobie zapisy w naszym systemie i zbierać za jego pomogą zgłoszenia osób które wyrażą chęć udziału w jego imprezie. Aby spełnić wszystkie formalności podczas rejestracji organizatora zbieramy następujące dane:

Organizator w ramach swojego konta może prowadzić zapisy na wiele imprez. Uczestnik imprezy, dokonując rejestracji na wydarzenie organizatora zobowiązuje Datasport do przekazania danych osobowych organizatorowi.

Oprogramowanie Scoreingowe

Jest to system, który rejestruje sygnały z transponderów RFID, łączy je z danymi zawodnika i oblicza wyniki zawodów. Organizator zawodów przekazuje dane osobowe zawodników, na podstawie umowy powierzenia, potrzebne do poprawnego wygenerowania wyników w szczególności:

Po zawodach dane te (prócz numeru telefonu) są publikowane w serwisach Datasport i usuwane z oprogramowania scoeringowego, po uprzedniej archiwizacji danych na bezpiecznym nośniku.

Wyniki Datasport

Po zawodach wyniki są publikowane na stronie datasport.pl a przede wszystkim w serwisie Wyniki Datasport. W wynikach znajdują się następujące dane osobowe:

Dane te są dostępne publicznie i dostęp do nich nie jest w żaden sposób ograniczony. Jednakże korzystając z usługi pseudonimizacji danych (Zawodnik Anonimowy) można je zastrzec.

Aplikacja Rejestrator GPS

Aplikacja Rejestrator GPS stworzona została z myślą o tym, aby ułatwić Państwu start w zawodach wirtualnych a także pomóc w treningach. Aplikacja rejestruje Państwa treningi, generuje rankingi, pozwala na łatwą analizę postępów. Za jej pomocą mogą Państwo startować w zorganizowanych zawodach a także tworzyć własne trasy treningowe i zapraszać znajomych do wspólnej rywalizacji.

Aby aplikacja mogła dla Państwa działać musi zbierać informacje o Państwa aktualnym położeniu na podstawie czujników zainstalowanych w telefonie. Dane zbierane są tylko w czasie trwania Państwa aktywności w określonych celach:

Aplikacja Rossmann Run

Aplikacja Rossmann Run stworzona została z myślą o tym, aby ułatwić Państwu start w zawodach Rossmann Run. Aplikacja rejestruje Państwa treningi. Za jej pomocą mogą Państwo startować w zorganizowanych zawodach Rossmann Run i zdobyć cenne nagrody.

Aby aplikacja mogła dla Państwa działać musi zbierać informacje o Państwa aktualnym położeniu na podstawie czujników zainstalowanych w telefonie. Dane zbierane są tylko w czasie trwania Państwa aktywności w określonych celach:

Bezpieczeństwo

Datasport dokłada wszelkich starań aby Państwa dane były bezpieczne. Hasła do Państwa kont są szyfrowane jednostronnie, co oznacza, że nie ma możliwości deszyfracji hasła. Nasze serwisy są ponadto zabezpieczone za pomocą bezpiecznych kanałów wymiany informacji przy zastosowaniu technologii SSL. Dostęp do danych osobowych zawodników ograniczony jest tylko do pracowników którzy taki dostęp muszą posiadać. Dane z serwisów są regularnie archiwizowane, sprawdzane i konserwowane. Posiadamy też nowoczesne rozwiązania zabezpieczające przed atakami z zewnątrz i ograniczające do minimum ryzyko penetracji systemu przez osoby nieupoważnione a także ochronę przed atakami DoS które mogłyby doprowadzić do całkowitego sparaliżowania naszych serwisów.

Prywatność naszych użytkowników jest dla nas niezwykle ważna, od zawsze dokładamy wszelkich starań aby korzystanie z naszych usług było łatwe a zarazem bezpieczne. Pomimo to, w razie jakichkolwiek uwag prosimy o kontakt z naszym biurem pod adresem: biuro@datasport.pl lub pod numerem telefonu: +48 602 722 968