Wschód słońca: 07:16:20
Zachód słońca: 16:36:22
Zenit: 11:56:21
Początek dnia: 06:40:13
Koniec dnia: 17:12:30
Długość dnia: 10:32:17
Długość nocy: 13:27:43

Zawody obsługuje firma Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław

2. Bieg Karnawałowy
Wrocław, 04 lutego 2017 r.
Połącz swój zegarek z kontem na datasport.pl


Sylwestrowa noc co roku rozpoczyna nie tylko wielkie karnawałowe szaleństwo, ale też mnóstwo pomysłów na zmiany w swoim życiu, szał planowania i niekończącą się listę noworocznych postanowień. Z doświadczenia wszyscy wiemy, czym to się kończy. ;-) Jednak Pro - Run Wrocław znalazło na to jedno proste rozwiązanie:

Bieg Karnawałowy!

Postanowiliśmy powtórzyć w przyszłym roku sukces tegorocznej edycji i w jednej imprezie biegowej dać Wam możliwość realizacji wszystkich powyższych pomysłów i połączyć to z dobrą biegową zabawą. Zatem będzie można nie tylko zrobić mocny trening biegowy, rozpocząć hucznie sezon 2017, ale również, jeśli planujesz pierwszy start w swojej biegowej przygodzie, w niestandardowy sposób i luźniejszej formie posmakować sportowej rywalizacji.

Dokładnie 04. lutego 2017 o godz. 11.00 wyruszając z pod Hotelu GEM, będzie można w kolorowym noworocznym towarzystwie sprawdzić swoją zimową kondycję na dystansie 10 km. Bieg odbędzie się na płaskiej trasie o nawierzchni asfaltowo-szutrowo-kostkowej. Tym razem nie o trudność chodzi, tylko umiejętność biegu w niestandardowym stroju, bowiem imprezie biegowej towarzyszyć będzie konkurs na najlepsze karnawałowe przebranie, także wśród par. Uwieńczeniem biegu, poza nagrodami w poszczególnych klasyfikacjach, będzie dla każdego odlewany medal oraz maska w pakiecie startowym. A poza nią każdy otrzyma również saszetkę energetyka Wachtigall oraz Bon o wartości 100 zł na produkty marki MUKE. Zapisując się na nasze biegi można skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia NNW oraz zwrotu kosztów opłaty startowej, wybierając tą opcję przy samych zapisach. Więcej informacji uzyskacie na stronie Regulamin Biegu

Oto trasa tegorocznej edycji biegu:

 

Zawsze dbamy też o dobrą zabawę dla najmłodszych i głównemu biegowi będzie towarzyszyć Mini Bieg Karnawałowy dla dzieci na dystansie ok. 100 m. Do biegu nie będą prowadzone zapisy. Zostanie on ogłoszony po zakończeniu biegu głównego, a dokładny czas podamy w osobnym komunikacie na stronie oraz podczas samej imprezy.

Zapraszamy Was zatem na Wielką Karnawałową Zabawę !


Nasza Wielka Karnawałowa Zabawa odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody Wielkiej Wyspy z wyjątkową oprawą historyczną Wrocławskiego Węzła Wodnego (WWW). Odra inspiruje Wrocławian na wiele sposobów. Dla nas – biegaczy jej nurt pozwala wyciszyć się podczas biegu, a okalające ją wały wraz z licznymi mostami stanowią zarówno idealne ścieżki biegowe do codziennych treningów, jak również atrakcyjne tło dla imprez biegowych.

Trasa Biegu Karnawałowego rozpoczyna się wśród uliczek Zacisza, który wraz z innymi osiedlami wschodniego Śródmieścia mieści się na terenie Wielkiej Wyspy. Po przyłączeniu do Wrocławia jego ulice rozbudowano na wzór liścia, symbolu zieleni miasta. Następnie biegniemy odcinkiem wałów Odry i Kanałów Odrzańskich, które są częścią Wrocławskiego Węzła Wodnego. Ponad 25 kilometrów Odry, wraz z całą infrastrukturą daje Węzłowi miano największego systemu hydrotechnicznego w Polsce. W Europie wyprzedzają nas pod względem ilości mostów i kładek jedynie: Hamburg (2302), Amsterdam ( 1281), Petersburg (600) i Wenecja (450).

Już dzisiaj możemy podziwiać piękno Dorzecza Odry dzięki jego rozbudowie i planom powrotu Odry do dawnej żeglugowej świetności. Dalsza trasa prowadzi przez Most Szczytnicki, z którego można podziwiać znakomite panoramy – zarówno na coraz bardziej zurbanizowaną Oś Grunwaldzką wraz z budowlanymi arcydziełami dawnych epok, jak i na mocno zielone Dorzecze Starej Odry, znajdujące się na trasie naszego biegu. Jego wody piętrzą dwa Jazy: Szczytnicki i Psie Pole, a wraz z Kanałami: Powodziowym, Żeglugowym i Różanka tworzy Szlak Żeglugowy Śródmiejski.

STRONA WWW
ZAPISY
REGULAMIN

Potem zaś dobiegamy do Mostów Warszawskich, stanowiących wdzięczy obiekt do fotografowania ze względu na atrakcyjną okolicę. Widać z nich szerokie tereny zalewowe przy ciekawie wybrukowanej ulicy Pasterskiej, zwartą zabudowę pierzejową ulicy Galla Anonima, Browar Piastowski przy ul. Jedności Narodowej czy w wieczornej porze łunę światła roztaczaną przez reflektory Stadionu Olimpijskiego. Następnie dobiegamy do Mostów Trzebnickich, z których rozpościera się imponujący widok na rozległe osiedla przy Porcie Miejskim.

Dalej wałem po drugiej stronie rzeki znów kierujemy się na Mosty Warszawskie, a później Mosty Jagiellońskie, pierwsze stalowe przeprawy wybudowane w powojennym Wrocławiu, by ostatecznie dobiec do mety przy Hotelu Gem, z pod którego rozpoczynaliśmy nasz kolorowy korowód.

Zapraszamy Was na bieg unikatowym w skali Europy szlakiem hydrotechnicznym.
Zapraszamy na Karnawał w Wenecji Północy ! 

 

 

10 km

Od dnia Do dnia Kwota
2016-11-28 2016-12-31 35.00 PLN
2017-01-01 2017-01-31 45.00 PLN
2017-02-01 2017-02-02 55.00 PLN
Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław
Od dnia Do dnia Kwota
2016-11-28 2017-02-02 35.00 PLN