Wschód słońca: 06:13:02
Zachód słońca: 17:33:27
Zenit: 11:53:15
Początek dnia: 05:39:26
Koniec dnia: 18:07:03
Długość dnia: 12:27:37
Długość nocy: 11:32:23

Zawody obsługuje firma Datasport

Festiwal Narciarstwa Biegowego - 45. Bieg Piastów 50 km CT
Szklarska Poręba, 20.02. do 7.03.2021 r

Jeżeli biegamy z zegarkiem Garmina, Polara i Suunto to możemy podłączyć go do automatycznego przesyłania treningów do aplikacji  (tak jak do STRAVY).

  1. Aby podłączyć zegarek w aplikacji GPS klikamy na pierwszym ekranie kółko z wykrzyknikiem w prawym górnym rogu. Następnie klikamy Podłączanie zegarków i aplikacji, następnie wyieramy rodzaj zegarka i klikamy połącz. Tam będziemy proszeni o zalogowanie się danymi logowania portalu Garmin, Polar, Sunnto w zależności jaki zegarek podłączamy. Od momentu zalogowania do momentu rozłaczenia zegarek będzie przekazywał treningi bezpośrednio do aplikacji. Podłączyć zegarek do aplikacji możemy także ze strony datasport.pl po zalogowaniu w ocji zielonej Treningi i aktywności.
  2. Możemy biegać jednocześnie z aplikacją i zegarkiem (ja tak robię - tel dla zdjęć i bezpieczeństwa i komunikatów, zegarek dla dokładności GPS i zabezpieczenia pomiarów). Jeżeli trening zapisany aplikacją i zegarkiem został rozpoczęty i zakończony w podobnym czasie (tolerancja 5 minut) to trening przejmie dystans, czas i track z zegarka, a zdjęcia i komentarz z telefonu. W rankingach te dwa treningi z zegarka i z telefonu liczone będą tylko raz.
  3. Możemy biegać wyłącznie z zegarkiem - wtedy po zakończeniu i synchronizacji zegarka trening trafi do aplikacji. W aplikacji możemy wejść w Wyniki, Treningi w Więcej i w Edycję i tam możemy zmienić rodzaj dyscypliny, dodać komentarz, dodać zdjęcia, dopiąć trening do zawodów. Biegając z samym zegarkiem nie usłyszymy jednak komunikatów głosowych ale to już indywidualne preferencje.
  4. Każdy trening czy to zapisany zegarkiem czy zapisany telefonem można w telefonie edytować: Wyniki, Treningi, Więcej, Edycja - i tu można: zmienić rodzaj dyscypliny, zmienić lub dodać komentarz, usunąć lub dodać zdjęcia do treningu, dopiąć trening jako wynik zawodów wirtualnych. Dodatkowo, jedynie w dniu treningu można  usunać trening z wyników zawodów wirtualnych jeżeli omyłkowo zaliczyliśmy go do zawodów.

 

Sposoby rejestracji wyników w zawodach korespondencyjnych GPS:

1. Jeżeli używasz zegarka sportowego Garmin, Polar lub Suunto - podłącz go do Datasport klikając tutaj a kolejny trening o odpowiedniej długości i w czasie zawodów automatycznie wskoczy do wyników.

2. Jeżeli używasz innego zegarka sportowego lub aplikacji na telefon jak Strava, MapMyRun, Polar czy innej - upewnij się przed startem że umiesz pobrać ze strony internetowej producenta ślad GPS (plik gpx lub tcx) swojego treningu. Instrukcja poglądowa jak to zrobić jest tutaj. Musisz wczytać go po biegu do wyników zawodów.

3. Jeżeli używasz aplikacji na telefon Rejestrator GPS Datasport zamiast treningu wybierz zawody do automatycznej rejestracji w wynikach.

4. NOWICJUSZ: Jeżeli nie masz zegarka ani aplikacji i dopiero zaczynasz starty w zawodach wirtualnych użyj popularnej aplikacji Strava. Pamiętaj, koniecznie ustaw prawidłowo telefon i wypróbuj ją najpierw na kilku treningach przed startem w zawodach.
Połącz swój zegarek z kontem na datasport.pl

Rejestrator GPS - Zawody dla każdego
  • Zawody zarejestrowane i wysłane dwoma kliknięciami (start i finisz)
  • Treningi otwarte po trasach (segmenty)
  • Treningi indywidualne
  • Rejestracja GPS, wyniki, porównania, statystyki
pobierz z Google Play
pobierz

Krótka instrukcja rejestratora GPS