Wschód słońca: 05:39:33
Zachód słońca: 19:50:28
Zenit: 12:45:01
Początek dnia: 05:02:57
Koniec dnia: 20:27:04
Długość dnia: 15:24:07
Długość nocy: 08:35:53

Zawody obsługuje firma Datasport

5. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego
Błonie-Borzęcin Duży, 23 sierpnia 2015 r.
Limit zgłoszeń: 1000, pozostało miejsc: 335

Ruszyły zapisy do 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego!


 

Tegoroczna edycja podwarszawskiego półmaratonu, odbędzie się 23 sierpnia 2015 roku. Niska opłata startowa, organizacja na najwyższym poziomie, wyjątkowa atmosfera oraz malownicza trasa przebiegająca przez teren czterech gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego, to tylko niektóre z atutów tego biegu.

"Z roku na rok nasz półmaraton nabiera coraz większego rozpędu. Cieszy nas rosnąca liczba uczestników oraz zainteresowanie mediów, sponsorów i partnerów. To wszystko za sprawą świetnej organizacji oraz ważnej przewagi naszego półmaratonu, czyli malowniczej trasy, która od początku istnienia imprezy uważana jest za jedną z najszybszych w Polsce." - mówią organizatorzy biegu.

Zapisy do 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego prowadzone są od tego tygodnia za pośrednictwem strony internetowej www.polmaraton.pwz.pl oraz www.maratonypolskie.pl. Limit uczestników został wyznaczony na 1000 osób, a trasa posiada atest PZLA.

Ubiegłoroczna edycja imprezy była rekordowa pod względem frekwencji. Bieg ukończyło ponad 620 uczestników. Start biegu zlokalizowany jest w podwarszawskim Błoniu, a meta w Borzęcinie Dużym, jedynie 12 kilometrów od granicy Warszawy. 

Półmaraton ma na celu upamiętnienie sylwetki wybitnego sportowca i olimpijczyka w Janusza Kusocińskiego (w okresie międzywojennym mieszkańca miejscowości Ołtarzew w Gminie Ożarów Mazowiecki), popularyzację i promocję sportu oraz zachęcenie wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Opłata startowa za udział w 5. Półmaratonie im. Janusza Kusocińskiego wynosi:

- do dnia 16 sierpnia: 60 zł

- od 17 sierpnia opłata startowa będzie możliwa do uiszczenia tylko w dniu zawodów i wynosić będzie 80 zł (jeżeli limit miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpany).

Więcej informacji na stronie www.polmaraton.pwz.pl.

 

5. PÓŁMARATON IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO Z NEW BALANCE POLSKA I MARKOWYMI KOSZULKAMI W PAKIECIE!

New Balance Polska został Partnerem 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego i zapewni wszystkim uczestnikom biegu wysokiej jakości koszulki techniczne sygnowane swoją marką. Koszulki z kolekcji biegowej New Balance, z podobizną patrona biegu, czyli olimpijczyka Janusza Kusocińskiego, będą dołączane do każdego pakietu startowego.

Marka New Balance, zapewni także szereg atrakcyjnych nagród dla najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach, którzy wystartują w biegu 23 sierpnia 2015 r. Wszyscy uczestnicy otrzymają z kolei kupony rabatowe -15% na zakupy w sklepie internetowym New Balance.

Organizatorzy 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego tak komentują to zdarzenie: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnego roku owocnej współpracy z marką New Balance Polska. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że poprzeczka w biegach masowych stawiana jest coraz wyżej, dlatego z myślą o uczestnikach naszego biegu postanowiliśmy, że w pakiecie znajdzie się świetnej jakości koszulka, znanej i cenionej firmy biegowej. Mamy nadzieję że zachęci to wszystkich, którzy nadal rozważają start w naszym półmaratonie, aby niezwłocznie dokonać swojego zapisu.”

Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego, co roku jest wspierany przez coraz większą grupę marek i firm. W tym roku w gronie Sponsorów znalazła się między innymi Grupa Auto Żoliborz.


Zostały tylko trzy dni 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego!

Już w najbliższą niedzielę, punktualnie o godzinie 10.00 rano, uczestnicy 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego staną na starcie biegu w podwarszawskim Błoniu. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. 

23 sierpnia br. odbędzie się piąta edycja biegu, którego celem jest upamiętnienie sylwetki wielkiego człowieka oraz sportowca Janusza Kusocińskiego, jak również popularyzacja i promocja sportu na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Janusz Kusociński to polski lekkoatleta i złoty medalista olimpijski z Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 000 m oraz srebrny medalista pierwszych mistrzostw Europy (1934 r.) na dystansie 5000 m. 

Męczą Cię tradycyjne biegi miejskie? Wystartuj pod Warszawą!

Trasa Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego nie jest typowo miejska, nie przebiega wśród budynków, osiedli, czy ekranów akustycznych, jak to bywa w przypadku wielu biegów warszawskich. Biegacze pokonują kolejne kilometry w wyjątkowych okolicznościach przyrody, przebiegając przez malownicze tereny gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Błonie, Leszno, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Start półmaratonu zlokalizowany jest w Błoniu, a meta w Borzęcinie Dużym, jedynie 12 kilometrów od granicy Warszawy. Trasa posiada atest PZLA i jest uznawana za jedną z najszybszych tras półmaratońskich w Polsce.

Markowe koszulki New Balance w pakiecie startowym

Tegoroczna edycja półmaratonu przyciągnęła po raz kolejny wielu Sponsorów oraz Partnerów i Patronów Medialnych. Nowością i niewątpliwą atrakcją dla uczestników biegu będzie wysokiej jakości koszulka techniczna marki New Balance, która znajdzie się w każdym pakiecie startowym. Marka New Balance jako Partner półmaratonu, zapewni także szereg atrakcyjnych nagród rzeczowych dla najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach. 

Informacje organizacyjne

Rejestracji do biegu można jeszcze dokonać w dniu biegu, w Biurze Zawodów w Błoniu. Opłata startowa wynosi 80 zł. Odbiór pakietów startowych możliwy jest w dniach 22-23 sierpnia br. w Biurze Zawodów zlokalizowanym na terenie LKS „Olymp” Błonie (Błonie, ul. Lesznowska 15a).

Godziny otwarcia Biura Zawodów: 22 sierpnia (sobota), godz. 15:00 – 21:00; 23 sierpnia (niedziela), godz. 7:30 – 9:15.

 
 
 

Półmaraton

Od dnia Do dnia Kwota
2015-02-18 2015-08-20 60 PLN