Wschód słońca: 06:46:08
Zachód słońca: 18:16:57
Zenit: 12:31:33
Początek dnia: 06:12:34
Koniec dnia: 18:50:31
Długość dnia: 12:37:57
Długość nocy: 11:22:03

Zawody obsługuje firma DATASPORT

12 Maraton Karkonoski ULTRA 2021
Szklarska Poręba, 02 października 2021 r.

WIRTUALNA ZABAWA MARATON KARKONOSKI

11. Zapraszamy wszystkich chętnych do pokonania Ultramaratonu Karkonoskiego lub Półmaratonu Karkonoskiego w dowolnym czasie o dowolnej porze między 01.07.2020 a 31.08.2020 indywidualnie, parami lub nieformalnymi grupami w bezpieczny sposób dla wszystkich użytkowników szklaków górskich.
2. Trzeba pokonać całą trasę Ultramaratonu lub Półmaratonu zgodnie z opublikowaną mapą trasy od startu do mety.
3. Pokonaną trasę zarejestrować można dwoma sposobami:

a) Przy użyciu DOWOLNEGO WŁASNEGO ZEGARKA , lub aplikacji na telefon (Garmin, Strava, Endomondo itd.) wymagane jest wtedy wyeksportowanie przebytej trasy w formacie GPX lub TCX ze swojego urządzenia i zaimportowanie do wyników w Datasport. Wchodzimy w WYNIKI zawodów i klikamy DODAJ SWÓJ WYNIK - jeżeli jesteśmy zalogowani możemy załadować swój plik. Tutaj też znajduje się instrukcja jak wyeksportować plik z trasą ze znanych systemów (GARMIN, STRAVA, ENDOMONDO, …) Po wczytaniu prawidłowego pliku z trasą spełniającą kryteria biegu po trasie wyniki zostaną dodane automatycznie.

b) Przy użyciu APLIKACJI REJESTRATOR GPX Datasportu. Aplikację pobieramy i instalujemy (informacje i instrukcja aplikacji na stronie Datasport.pl), logujemy się danymi logowania z zapisów w portalu Datasport wybieramy zawody na które jesteśmy zapisani przechodzimy do opcji rejestruj i stojąc na starcie wciskamy start. Po ukończeniu - na mecie wciskamy finisz. Aplikacja automatycznie zarejestruje nasz bieg, prześle dane do wyników. Pozwoli też w trakcie biegu śledzić nasze postępy znajomym (opcja udostępnij), pozwoli w czasie biegu podglądać trasę przebytą i do pokonania na mapie, poinformuje nas też komunikatem głosowym gdy zboczymy z trasy.

Zarówno wczytywane pliki GPX, TCX jak i pokonana trasa zarejestrowana aplikacją Rejestrator podlegają algorytmowi sprawdzenia co do pokonania zgodnie z wyznaczoną trasą Ultramaratonu czy półmaratonu Karkonoskiego i tylko prawdziwe pokonanie tras zaliczone będzie do wyników.

Życzymy przyjemnej, wesołej rywalizacji na naszych ulubionych trasach.

Sposoby rejestracji wyników w zawodach korespondencyjnych GPS:

1. Jeżeli używasz zegarka sportowego Garmin, Polar lub Suunto - podłącz go do Datasport klikając tutaj a kolejny trening o odpowiedniej długości i w czasie zawodów automatycznie wskoczy do wyników.

2. Jeżeli używasz innego zegarka sportowego lub aplikacji na telefon jak Strava, MapMyRun, Polar czy innej - upewnij się przed startem że umiesz pobrać ze strony internetowej producenta ślad GPS (plik gpx lub tcx) swojego treningu. Instrukcja poglądowa jak to zrobić jest tutaj. Musisz wczytać go po biegu do wyników zawodów.

3. Jeżeli używasz aplikacji na telefon Rejestrator GPS Datasport zamiast treningu wybierz zawody do automatycznej rejestracji w wynikach.

4. NOWICJUSZ: Jeżeli nie masz zegarka ani aplikacji i dopiero zaczynasz starty w zawodach wirtualnych użyj popularnej aplikacji Strava. Pamiętaj, koniecznie ustaw prawidłowo telefon i wypróbuj ją najpierw na kilku treningach przed startem w zawodach.
Podłącz swój zegarek:

Rejestrator GPS - Zawody dla każdego
  • Zawody zarejestrowane i wysłane dwoma kliknięciami (start i finisz)
  • Treningi otwarte po trasach (segmenty)
  • Treningi indywidualne
  • Rejestracja GPS, wyniki, porównania, statystyki
pobierz z Google Play
pobierz

Krótka instrukcja rejestratora GPS

OPEN

Od dnia Do dnia Kwota
2019-11-12 2019-12-31 160.00 PLN
2020-01-01 2020-03-31 175.00 PLN
2020-04-01 2020-07-23 190.00 PLN